PLANOWANIE PO NOWEMU - PRAWO I PRAKTYKA
Prelegenci

Moduł 1.1 Kierunki nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym 
dr hab. Łukasz Mikuła, prof. UAM

 

Moduł 1.2 Cyfryzacja planowania przestrzennego 

mgr Jakub Makarewicz

Jakub Makarewicz

Urbanista, specjalista ochrony środowiska, ekspert w zakresie systemów informacji przestrzennej, autor i współautor opracowań, ekspertyz i publikacji, twórca koncepcji wdrożeniowych, kierownik projektów, współwłaściciel spółki Geofabryka Sp. z o.o.

 

dr Edyta Bąkowska-Waldmann 

Edyta Bąkowska-Waldman

Dr Edyta Bąkowska-Waldmann jest badaczką oraz nauczycielką akademicką na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, specjalizującą się w procesach decyzyjnych w planowaniu przestrzennym, ze szczególnym uwzględnieniem partycypacji społecznej oraz wykorzystania partycypacyjnych systemów informacji geograficznej (PPGIS). Jej badania i publikacje obejmują zagadnienia dotyczące użytkowania przestrzeni przez mieszkańców oraz roli PPGIS w lokalnym zarządzaniu przestrzennym a także na procesach przestrzennych, funkcjonalnych i społecznych zachodzących w strefach podmiejskich. Realizowała kluczowe granty badawcze, takie jak OPUS oraz MINIATURA finansowane przez Narodowe Centrum Nauki. W ramach Programu Badań Stosowanych Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w latach 2015-2018 wraz z zespołem opracowała metodę oraz aplikacje do partycypacyjnego planowania przestrzennego z wykorzystaniem systemów informacji geograficznej – geoankietę i geodyskusję. Jest współautorką ekspertyz i ewaluacji dla jednostek samorządowych oraz członkinią zespołów projektowych sporządzających miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego. 

https://researchportal.amu.edu.pl/info/author/UAM209071?tab=main&conversationPropagation=begin&sort=&title=Profil%2Bosoby%2B%25E2%2580%2593%2BEdyta%2BB%25C4%2585kowska-Waldmann%2B%25E2%2580%2593%2BUniwersytet%2Bim.%2BAdama%2BMickiewicza%2Bw%2BPoznaniu&lang=pl&pn=1

 

Moduł 1.3 Integracja planowania przestrzennego z planowaniem strategicznym – planowanie zintegrowane 

prof. dr hab. Paweł Churski 

prof. Churski

Profesor nauk społecznych, geograf ekonomiczny, pracuje na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, obecnie jest dziekanem wydziału, a od 2009 kierownikiem Katedry Studiów Regionalnych i Lokalnych. Przewodniczący Konferencji Kierowników Jednostek Geograficznych, Przewodniczący Zespołu Wykonawczego Unii Uczelni na Rzecz Rozwoju Kierunków Studiów w Zakresie Gospodarowania Przestrzenią, Wiceprzewodniczący Komitetu Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN, Wiceprezes Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk.

Więcej: www.churski.pl 

 

Moduł 2.1. Projektowanie urbanistyczne w kontekście nowych narzędzi systemu planowania 

mgr inż. arch. Magdalena Kostencka-Burek

Moduł 2.2. Technika legislacyjna w planowaniu przestrzennym

mgr inż. arch. Magdalena Kostencka-Burek

mgr Tatiana Tymosiewicz

Moduł 2.3. Plan ogólny gminy 

mgr Katarzyna Derda

mgr inż. arch. Joanna Grocholewska

mgr inż. arch. Aldona Cieśla 

mgr inż. arch. Agata Marciniak 

Moduł 2.4. Zintegrowany plan inwestycyjny 

mgr Krzysztof Koch 

Moduł 2.5. Partycypacja społeczna w planowaniu przestrzennym 

mgr Marcin Piernikowski

dr Edyta Bąkowska-Waldmann 

Moduł 2.6. Formułowanie polityki przestrzennej w strategii rozwoju gminy 

dr inż. arch. Wojciech Skórzewski 

 

dr inż. Przemysław Ciesiółka

Doktor nauk o Ziemi w zakresie geografii, magister inżynier gospodarki przestrzennej, adiunkt na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM w Poznaniu. Studiował i odbywał staże naukowe na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Słowacji. Specjalista w zakresie planowania rozwoju jednostek samorządu terytorialnego, autor ponad trzydziestu publikacji naukowych, w tym w renomowanych czasopismach w języku polskim i angielskim. Uczestnik międzynarodowych i krajowych projektów badawczych, realizowanych m.in. w ramach programów Horyzont 2020, COST, NCN i NCBiR. Autor programów rewitalizacji, strategii rozwoju gmin i obszarów funkcjonalnych oraz opracowań z zakresu planowania przestrzennego. Reprezentant krajowy w Europejskim Stowarzyszeniu Szkół Planowania Przestrzennego (AESOP), członek Zespołu Prawno-Urbanistycznego w Komitecie Przestrzennego Zagospodarowania Kraju PAN, członek Towarzystwa Urbanistów Polskich.

 

dr Bartłomiej Kołsut

Kołsut B.

Absolwent gospodarki przestrzennej, adiunkt na Wydziale Geografii Społeczno-Ekonomicznej i Gospodarki Przestrzennej UAM. Autor ponad dwudziestu publikacji naukowych z zakresu planowania rozwoju i współautor ekspertyzy dla Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej, dotyczącej strategii rozwoju ponadlokalnego. Ma doświadczenie pracy w administracji samorządowej, jest autorem lub współautorem kilkunastu strategii rozwoju opracowanych na zlecenie miast, gminy, powiatów i stowarzyszeń jednostek samorządu terytorialnego.

 

Moduł 2.7. Cyfryzacja planowania przestrzennego 

mgr inż. arch. Agata Leraczyk 

mgr Jakub Makarewicz

dr Edyta Bąkowska-Waldmann