CYKLICZNE KONKURSY DYPLOMOWE - ZAGRANICZNE
International Velux Award
Studenci — indywidualnie lub zespołowo — mogą pracować nad projektami w dwóch kategoriach: „Światło naturalne w budynkach” lub „Badania nad światłem naturalnym”.
Aby wziąć udział w konkursie International VELUX Award, studenci w pierwszej kolejności muszą zarejestrować się, podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail, nazwę uczelni i kraj. Następnie mogą utworzyć zespół, dodać opiekuna naukowego i rozpocząć pracę nad projektem. Warunkiem koniecznym do złożenia pracy konkursowej jest wcześniejsza rejestracja.
https://prasa.velux.pl/11-edycja-konkursu-international-velux-award/
Nowe edycje konkursu zwykle startują w listopadzie
Zamknięcie rejestracji ma miejsce zwykle w kwietniu
Zakończenie przyjmowania projektów ma miejsce zwykle w maju
The Young Talent Architecture Award (YTAA)
Young Talent ma na celu wspieranie talentów świeżo upieczonych architektów, urbanistów i architektów krajobrazu, którzy w przyszłości będą odpowiedzialni za przekształcanie naszego środowiska.
Nominowane dyplomy ukończenia studiów magisterskich z propozycją projektu muszą pochodzić z dwóch lat poprzedzających rok przyznania nagrody. Young Talent 2023 przyjmie projekty przedstawione i zatwierdzone przez odpowiednie szkoły między 1 stycznia 2021 r. a 31 grudnia 2022 r. Szkoły muszą pochodzić z krajów uczestniczących w programie Kreatywna Europa.
Szkoły nominują projekty, które wezmą udział w każdej edycji Młodych Talentów w drodze wewnętrznego procesu selekcji. Konkurs promuje debaty między studentami i profesorami z każdej uczestniczącej szkoły, aby wybrać projekty, które będą ją reprezentować. Obecność przedstawiciela Młodych Talentów w każdej szkole jest niezbędna do podsumowania tej wewnętrznej debaty w celu nominowania projektów, które wezmą udział w konkursie.
https://eumiesawards.com/young_talent/about-the-awards/
Nagrody EUmies w kategorii Young Talent są przyznawane co dwa lata. Następna edycja planowana jest w 2025 r.
Architectural Thesis Award
Mango Architecture ma przyjemność ogłosić piątą edycję corocznego konkursu Architectural Thesis Award. Po wielkim sukcesie ATA2023 z ponad 400 rejestracjami z całego świata, International Thesis Award ma na celu promowanie i stworzenie globalnej platformy do prezentowania talentów młodych absolwentów i absolwentów studiów podyplomowych, doceniając projekty wśród młodych i wpływowych profesjonalistów z branży.
Nagrody: 1 miejsce: 1000 USD, 2 miejsce: 600 USD, 3 miejsce: 400 USD, a poza tym 30 wyróżnień honorowych, 20 wyróżnień specjalnych i 10 wyróżnień otrzyma szansę na publikację w mediach na stronie internetowej konkursu i w mediach społecznościowych.
https://www.mangoarchitecture.com/architecture-thesis-award-2024
Nowe edycje konkursu zwykle startują w lutym
Zakończenie przyjmowania projektów ma miejsce zwykle w grudniu
Best Thesis Award
Konkurs "Best Thesis Awards 2024" ma na celu wyróżnienie wyjątkowych talentów i uczczenie kulminacji lat poświęcenia i ciężkiej pracy studentów ostatniego roku architektury.
Głównym celem konkursu "Best Thesis Awards 2024" jest uhonorowanie wybitnych prac architektonicznych, które wykazują się kreatywnością, innowacyjnością i dogłębnym zrozumieniem zasad architektury.
Studenci kwalifikujący się do udziału w konkursie muszą być na ostatnim roku studiów, planować ukończenie studiów w 2024 roku lub ukończyć studia w 2023 roku. Nadsyłane prace mogą mieć dowolną skalę i zakres, od małych projektów mieszkaniowych po zakrojone na szeroką skalę interwencje miejskie. Kategorie zgłaszanych prac:
1. Hotelarstwo – wyróżnienie najlepszych prac dyplomowych, które koncentrują się na innowacyjnych rozwiązaniach projektowych dla przestrzeni hotelowych, w tym hoteli, kurortów, restauracji i kawiarni.
2. Zrównoważony rozwój – podkreślenie projektów dyplomowych, które priorytetowo traktują zasady zrównoważonego projektowania, w tym materiały przyjazne dla środowiska, energooszczędne systemy oraz strategie odporności i adaptacji do zmian klimatycznych.
3. Instytucjonalne/komercyjne – uznanie dla projektów, które dotyczą wyjątkowych wyzwań i możliwości związanych z architekturą instytucjonalną i komercyjną, w tym instytucji edukacyjnych, biur korporacyjnych i powierzchni handlowych.
4. Różne – wyróżnienie projektów dyplomowych, które wymykają się kategoryzacji, eksplorując niekonwencjonalne pomysły i przesuwając granice tradycyjnej praktyki architektonicznej.
Nagrody:
Zwycięzca x 1 = 1000 $ + certyfikat + publikacja w naszym dorocznym wydaniu + wpis na blogu
Zdobywcy drugiego miejsca x 4 = $250 + certyfikat + publikacja w naszym dorocznym wydaniu + wpis na blogu
Certyfikaty uczestnictwa dla wszystkich zespołów
https://www.seekfanatic.com/competitions/best-thesis-award-2024/
Nowe edycje konkursu zwykle startują w listopadzie
Zakończenie przyjmowania projektów ma miejsce zwykle w lipcu
CYKLICZNE KONKURSY DYPLOMOWE - POLSKIE
Ogólnopolski konkurs na dyplom prośrodowiskowy organizowany przez Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej
Konkurs przeznaczony jest dla absolwentek i absolwentów polskich uczelni wyższych na kierunkach przygotowujących do wykonywania zawodu architekta, którzy obronili swoje prace dyplomowe w poprzednim roku kalendarzowym. Karta Uczestnictwa zawiera oświadczenia wraz z własnoręcznymi podpisami autora/ki, promotora/ki pracy i dziekana wydziału, na którym praca została obroniona.
https://www.arch.pw.edu.pl/arch/Studia/Dyplom-Prosrodowiskowy
Nowe edycje konkursu zwykle startują w lutym
Termin zgłaszania prac ustalany zwykle w kwietniu
Dyplom Roku SARP im. Zbyszka Zawistowskiego
Doroczna Nagroda im. Zbyszka Zawistowskiego „DYPLOM ROKU” przyznawana jest przez Stowarzyszenie Architektów Polskich SARP, za najlepszy projekt dyplomowy absolwentowi, który uzyskał w danym roku na wyższej uczelni w Polsce tytuł magistra inżyniera architekta.
Do Konkursu mogą być zgłaszane prace dyplomowe magisterskie, wykonane na polskiej uczelni w ramach kształcenia skutkującego nadaniem dyplomu magistra inżyniera architekta, w roku kalendarzowym poprzedzającym rok przeprowadzenia Konkursu, które uzyskały pozytywną opinię Komisji Dyplomowej danego Wydziału Architektury.
https://www.sarp.pl/kat/dyplom_roku-nag._im._z._zawistows...,34
Nowe edycje konkursu zwykle startują w marcu
Termin zgłaszania prac ustalany zwykle w maju
Konkurs miesięcznika Architektura & Biznes na najlepszy dyplom: WNĘTRZA
Uwaga studentki i studenci, absolwentki i absolwenci architektury wnętrz! Zapraszamy was do kolejnej, już edycji konkursu Akademii A&B na najlepsze prace dyplomowe (licencjackie, inżynierskie, magisterskie). Poszukujemy ciekawych, innowacyjnych rozwiązań i nowego spojrzenia na projektowanie. Pochwalcie się swoimi dokonaniami!
Konkurs na Najlepszy Dyplom – WNĘTRZA ma na celu promocję najciekawszych, innowacyjnych i przemyślanych projektów studenckich, promowanie świeżego spojrzenia na architekturę wnętrz, interdyscyplinarnych rozwiązań oraz połączenia sztuki z umiejętnościami projektowymi. Celem konkursu jest również promocja autorów i autorek projektów, promotorów i promotorek oraz uczelni, na których powstają.
https://www.architekturaibiznes.pl/studenci/kategoria/dyplomy
Nowe edycje konkursu zwykle startują w czerwcu
Termin zgłaszania prac ustalany zwykle w sierpniu
Konkurs Narodowego Instytutu Architektury i Urbanistyki: Przestrzeń Wspólna Jest Wartością
Nagroda NIAiU – Przestrzeń wspólna jest wartością to konkurs dla absolwentów różnych kierunków na najlepsze prace magisterskie.
Celem konkursu jest promocja najlepszych dyplomów oraz motywowanie studentów do podejmowania tematu przestrzeni wspólnych i publicznych, czy obiektów użyteczności publicznej w swoich pracach magisterskich. W kategorii projektowej oceniane są prace z zakresu architektury, architektury wnętrz, architektury krajobrazu, urbanistyki, gospodarki przestrzennej, wzornictwa, grafiki użytkowej, konserwacji zabytków oraz dziedzin pokrewnych obejmujące projekty dotyczące przestrzeni publicznych.
Zgłoszenia Pracy do Konkursu może dokonać autor lub autorzy Pracy, po uzyskaniu akceptacji promotora lub recenzenta pracy
https://niaiu.pl/dzialalnosc/nagroda-niaiu-2024/
Nowe edycje konkursu zwykle startują w czerwcu
Termin zgłaszania prac ustalany zwykle we wrześniu
Konkurs miesięcznika Architektura & Biznes na najlepszy dyplom: ARCHITEKTURA
Konkurs na najlepsze prace dyplomowe (inżynierskie i magisterskie). Organizatorzy poszukują ciekawych tematów, innowacyjnych rozwiązań, ekologicznego podejścia i nowego spojrzenia na projektowanie.
https://www.architekturaibiznes.pl/studenci/kategoria/dyplomy
Nowe edycje konkursu zwykle startują na przełomie grudnia i stycznia
Termin zgłaszania prac ustalany zwykle we wrześniu
Konkurs na najlepszą pracę dyplomową roku ARCHITEKTURA BETONOWA
Nagroda jest przyznawana dorocznie za najlepszą pracę dyplomową, której autor w danym roku akademickim na wyższej uczelni architektonicznej w Polsce, uzyskał stopień magistra inżyniera architekta. Do konkursu przyjmowane są prace wraz z Kartą Uczestnictwa potwierdzoną przez promotora pracy dyplomowej i Dziekana Wydziału Architektury. Kryteria oceny dotyczą wartości architektonicznych projektu, opartych na walorach estetycznych i konstrukcyjnych betonu.
http://www.beton.arch.pk.edu.pl
Nowe edycje konkursu zwykle startują w lipcu
Termin zgłaszania prac ustalany zwykle w październiku
Konkurs Drewno w Architekturze
Konkurs „Drewno w Architekturze” dotyczy dyplomowych projektów magisterskich, w których ukazano walory drewna jako materiału konstrukcyjnego, budowlanego i wykończeniowego. Do konkursu przyjmowane są prace wraz z Kartą Zgłoszenia Uczestnictwa potwierdzoną przez autora pracy, promotora pracy i Dziekana Wydziału, na którym praca została wykonana. Konkurs jest efektem współpracy Wydziału Architektury Politechniki Białostockiej z przedsiębiorstwem Danwood SA oraz przedsiębiorstwem Unibep SA.
http://drewnowarchitekturze.eu/
Nowe edycje konkursu zwykle startują w czerwcu
Termin zgłaszania prac ustalany zwykle w październiku
Konkurs o nagrodę Ministra Rozwoju i Technologii za prace dyplomowe, rozprawy doktorskie oraz publikacje w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa
Celem Konkursu jest wyłonienie najlepszej pracy dyplomowej, rozprawy doktorskiej oraz publikacji w dziedzinach architektury i budownictwa, planowania i zagospodarowania przestrzennego oraz mieszkalnictwa.
Do Konkursu mogą być zgłaszane prace dyplomowe i rozprawy doktorskie – obronione w okresie dwóch lat poprzedzających złożenie wniosku, napisane w języku polskim albo obcym, przetłumaczone na język polski, które nie zostały zgłoszone lub zakwalifikowane do wcześniejszych edycji Konkursu.
Wnioski mogą składać w przypadku prac dyplomowych – rektorzy, senaty lub organy uczelni, o których mowa w art. 28 ust. 4 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2023 r. poz. 212, 742, 1088,1234 i 1672) lub inne niż uczelnie jednostki organizacyjne uprawnione do nadawania stopni naukowych;
Nowe edycje konkursu zwykle startują we wrześniu
Termin zgłaszania prac ustalany zwykle w październiku
Konkurs Miasta Poznania na najlepsze prace magisterskie i doktorskie
Do konkursu co roku mogą być zgłaszane prace doktorskie i magisterskie z dziedzin i dyscyplin nauki, które mogą znaleźć zastosowanie w funkcjonowaniu, rozwoju lub promocji Poznania jako silnego ośrodka naukowego.
Do konkursu mogą być zgłaszane prace doktorskie i magisterskie będące przedmiotem przewodów doktorskich oraz egzaminów dyplomowych magisterskich zakończonych w latach: konkursowym i poprzednim.
Nowe edycje konkursu zwykle startują na przełomie maja i czewca
Termin zgłaszania prac ustalany zwykle w listopadzie
CYKLICZNE KONKURSY SEMESTRALNE
International Velux Award
Studenci — indywidualnie lub zespołowo — mogą pracować nad projektami w dwóch kategoriach: „Światło naturalne w budynkach” lub „Badania nad światłem naturalnym”.
Aby wziąć udział w konkursie International VELUX Award 2024, studenci w pierwszej kolejności muszą zarejestrować się, podając swoje imię i nazwisko, adres e-mail, nazwę uczelni i kraj. Następnie mogą utworzyć zespół, dodać opiekuna naukowego i rozpocząć pracę nad projektem. Warunkiem koniecznym do złożenia pracy konkursowej jest wcześniejsza rejestracja.
https://prasa.velux.pl/11-edycja-konkursu-international-velux-award/
Nowe edycje konkursu zwykle startują w listopadzie
Termin rejestracji prac zwykle kończy się w kwietniu
Termin przyjmowania prac ustalany zwykle w maju
STRONY INTERNETOWE Z KONKURSAMI STUDENCKIMI
Buildner - Architecture Competitions: https://www.architecturecompetitions.com/