Data wydarzenia

Wykład - "Trucizny wokół nas - czy bać się chemii w życiu codziennym?"

Chemia żywi, leczy, ubiera... i nie tylko. Na każdym kroku w naszym codziennym życiu mamy do czynienia z chemią. Czy zawsze jest sprzymierzeńcem naszego zdrowia? Dlaczego sok mętnieje następnego dnia po otwarciu, a kosmetyki długo są przydatne do użycia? Z jakich owoców nie robić nalewek? Rozwiejemy też wątpliwości dotyczące modnego ostatnio środka czystości domowej roboty czyli omówimy właściwości sody zmieszanej z octem!


To wszystko i wiele więcej informacji usłyszeć będzie można podczas wykładu pt. "Trucizny wokół nas - czy bać się chemii w życiu codziennym?", który odbędzie się we wtorek 28 czerwca 2022 roku o godz. 16.00. Wykład wygłosi prof.dr hab.inż. Łukasz Chrzanowski z Wydziału Technologii Chemiczne Politechniki Poznańskiej. 
Spotkanie odbędzie się w Centrum Wykładowym przy ul. Piotrowo 2 w sali 123 na 1.piętrze. 


Wstęp wolny.


Zapraszamy! 


Wykład jest realizowany w ramach projektu „Odpowiedzialni inżynierowie dla otoczenia społecznego - trzecia misja Politechniki Poznańskiej” (umowa nr SONP/SP/513090/2021) został sfinansowany ze środków budżetu państwa w ramach programu „Społeczna odpowiedzialność nauki”. Budżet projektu wynosi 310 719,00 PLN, dofinansowanie – 262 719,00 PLN wkład własny Działu ds. Rozwoju 48 000,00 zł PLN.

https://3misja.put.poznan.pl/article/wyklad-trucizny-wokol-nas-czy-bac-sie-chemi