Data wydarzenia

Wykład otwarty  "Informatyka, Informacja, Świat"

 Rektor Politechniki Poznańskiej zaprasza na wykład otwarty prof. dr. hab. inż. Andrzeja Jaszkiewicza z Wydziału Informatyki i Telekomunikacji, pt. "Informatyka, Informacja, Świat", który odbędzie się w czwartek 7 kwietnia 2022 r. o godz. 16.00 w Bibliotece Technicznej Politechniki Poznańskiej, sala 123. Wykład będzie również transmitowany na żywo na platformie YouTube Politechniki Poznańskiej.

 

Dziekan Jaszkiewicz

Andrzej Jaszkiewicz (1968), specjalista w zakresie optymalizacji kombinatorycznej, optymalizacji wielokryterialnej, algorytmów ewolucyjnych i metaheurystycznych. Związany z Politechniką Poznańską od 1985 roku.
Autor licznych, często cytowanych publikacji naukowych. Lista publikacji w Scopus. Lista publikacji w Google Scholar. Kierownik i wykonawca licznych projektów badawczo-rozwojowych finansowanych przez NCN, NCBR, UE i przemysł.
W latach 2012-16 prodziekan ds. nauki na Wydziale Informatyki, Politechnika Poznańskiej. Od roku 2016 dziekan Wydziału Informatyki, a następnie Wydziału Informatyki i Telekomunikacji. Przewodniczący Rady Dyscypliny Informatyka Techniczna i Telekomunikacja.
Współzałożyciel start-up’ów Jakdojade i NaviExpert.


Plakat