Nauczanie zdalne

Szanowni Studenci Wydziału Architektury PP.
W związku z Rozporządzeniem Rektora nr 61 w sprawie przeciwdziałania rozpowszechnianiu się wirusa SARS-CoV-2 wśród członków społeczności Politechniki Poznańskiej informujemy, że Wydział Architektury przechodzi do odwołania na nauczanie zdalne na wszystkich latach i semestrach studiów na kierunkach: Architektura/Architecture, Architektura Wnętrz. Realizacja zajęć zdalnych będzie odbywała się poprzez platformę ekursy.put.poznan.pl.

O wszelkich zmianach będziemy informować na bieżąco. Mamy nadzieję, że sytuacja epidemiczna kraju oraz miasta Poznań poprawi się wkrótce i będzie możliwość powrotu do stanu z początku semestru.

Zarządzenie Nr 61 Rektora Politechniki Poznańskiej z dnia 16 października 2020 roku (RO/X/61/2020)

Władze Dziekańskie WAPP

Więcej →

Women in Tech Days

Już 25-26 maja zapraszamy na wyjątkowy festiwal online – Women in Tech Days 2021 organizowany przez Fundację Edukacyjną “Perspektywy” we współpracy z partnerami technologicznym, Politechniką Poznańską oraz innymi uczelniami technicznymi w Polsce.

W jego ramach będzie można wysłuchać serii techtalków, wystąpień role models, wziąć udział w specjalistycznych warsztatach (tech i soft skills), w mentoringu 1:1, odbędą się też pierwsze w Polsce kobiece targi kariery TECH&IT, a wieczorem wyjątkowa Women in Tech NIGHT.

Bezpłatne zapisy na www.womenintechday.pl

Politechnika Poznańska jest Partnerem tego wydarzenia.

Zaproszenie_ LIVE_12.05_Climate Emergency – droga do zerowej emisji w budownictwie

Drodzy Studenci,
zapraszamy na wykład online, który odbędzie się  12 MAJA O GODZ. 15:00 na Fb @4YoungEngineers.

Wykład poprowadzi WIKTOR KOWALSKI , projektant konstrukcji z firmy Buro Happold, który przedstawi temat “ Climate Emergency – droga do zerowej emisji w budownictwie”.

W trakcie spotkania dowiesz się:

– jakie są wyzwania stojące przed budownictwem na drodze do neutralności klimatycznej.
– omówione zostanie pojęcie śladu węglowego w cyklu życia budynku, a także metody jego mierzenia i ograniczania.

Zachęcamy do przesyłania pytań na adres b4f@buildercorp.pl. Na wszystkie pytania nasz ekspert odpowie podczas spotkania.

Już dziś wpisz LIVE z ekspertem Buro Happold do swojego kalendarza.

ZAPRASZAMY!

Pozdrawiamy,
Zespół B4F

Studencka konferencja naukowa “Równowaga regionalna a design. Projektowanie pozytywnych zmian dla rozwoju zrównoważonego”

Komunikat
Karta zgłoszenia

Pożegnanie Ad van Terheijden

Z wielkim smutkiem informujemy,
że w piątek 16 kwietnia 2021 roku odszedł wieloletni, holenderski Przyjaciel naszego Wydziału, Urbanista i Profesor wizytujący

Ad van Terheijden

Profesor współpracował z naszym Wydziałem od l990 roku przez niemal ćwierć wieku.
To dzięki Niemu wielu naszych studentów miało szansę uczyć się urbanistyki z najlepszych źródeł, dzięki praktykom, warsztatom i studiom w Hogeschool Brabant, a potem w Avans University w Tilburgu.

Pozostanie na zawsze w naszych sercach
i wdzięcznej pamięci.

Konsultacje dr hab. Magdaleny Gyurkovich

Uprzejmie informujemy, że konsultacje dr hab. inż. arch Magdaleny Gyurkovich we wtorek 27.04.2021 11:30 – 13:00 zostają przeniesione wyjątkowo na czwartek 29.04.2021 godzina 10:30 do 11:45.

Ogłoszenia o zapisach na egzamin z języka obcego. Foreign language exams.

Egzaminy z języków obcych odbędą się w formie ustnej online. Egzaminy zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem narzędzia eMeeting zgodnie z procedurami opublikowanymi na stronie internetowej Centrum Języków i Komunikacji Politechniki Poznańskiej: http://www.clc.put.poznan.pl/PL-H241/zapisy-na-egzamin.html.

Poniżej ogłoszenia informujące o procedurze zapisów na egzamin z języka obcego.

EGZAMIN Z JĘZYKÓW OBCYCH sesja letnia 2020/21 studia stacjonarne

FOREIGN LANGUAGE EXAMS full-time studies summer session of 2020/21

Konkurs Spazio Forma Idea

Drodzy Studenci! Z wielką przyjemnością ogłaszamy konkurs studencki na pracę graficzną przedstawiającą lub inspirowaną autorskim projektem architektonicznym: „Obrazy architektury. Przestrzeń Forma Idea”. W zakres konkursu wchodzą opracowane cyfrowo prace w tym kolaże i kompozycje, renderingi projektowe, rysunki projektowe, szkice. Konkurs ma charakter dwuetapowy, adresatami konkursu są studenci wydziałów architektury. Termin składania prac: 20.05.2021. Łączna pula nagród wynosi 3300 PLN.

Konkurs organizuje Dyrektor Instytutu Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, prof. dr hab. inż. arch. Agata Bonenberg.

Szczegóły na:

http://spazioformaidea.put.poznan.pl/konkurssfi.html

ITMO University_Summer Schools

Uczelnia partnerska Politechniki Poznańskiej, ITMO University z Saint Petersburga, organizuje kursy dla studentów w ramach “summer school” w formule online i stacjonarnie. Poniżej lista i więcej informacji.

The list of online schools is as follows:

 1. SUMMER CAMP IN COMPETITIVE PROGRAMMING 
 2. SUMMER CAMP IN CYBERSECURITY 
 3. SUMMER CAMP IN MACHINE LEARNING 
 4. SUMMER SCHOOL IN DIGITAL HUMANITIES 
 5. SUMMER SCHOOL IN THE RUSSIAN LANGUAGE AND CULTURE 
 6. CAMP IN OPTICAL SYSTEMS DESIGN 
 7. RESEARCH SUMMER CAMP IN BIOTECHNOLOGY 
 8. RESEARCH SUMMER CAMP IN PHOTONICS 
 9. SUMMER SCHOOL IN NANOFIBER SYNTHESIS AND RESEARCH
 10. SUMMER SCHOOL ON PHOTONICS OF 2D MATERIALS

And the following school is scheduled on campus in St. Petersburg:

 1. SUMMER CAMP IN NANOSTRUCTURES FOR BIOMEDICAL AND SENSOR APPLICATIONS

If you kindly follow the links above you can find the main details, program, and timetable of each summer school.

I would highly appreciate your kind help in disseminating the information among your students.
Kind wishes,

Mrs. Ekaterina Rassolenko (Msc)
ITMO University
e.rassolenko@itmo.ru

Uwaga studenci 3 sem. studiów II stopnia (Architektura)

Przypominamy, że termin składania kart tematycznych minął 30 marca, osoby które nie złożyły jeszcze kart proszone są o niezwłoczne ich złożenie.
Procedura:
– wypełniona kartę przesłać do promotora (plik word, w nazwie pliku powinno znaleźć się nazwisko studenta);
– promotor po akceptacji treści przesyła kartę do właściwego sekretariatu.

Webinarium dla zainteresowanych konkursem architektonicznym “24-godzinny zegar słoneczny”.

Łączna pula nagród do przyznania w konkursie wynosi 25 000 zł, a zwycięski projekt zostanie zrealizowany i usytuowany w Krakowie, w sąsiedztwie Wawelu.
7 kwietnia zostanie przeprowadzone webinarium, podczas którego będzie można zadać pytania Jurorom i Organizatorom odnośnie konkursu. Aby wziąć w nim udział należy wysłać maila z imieniem i nazwiskiem na adres konkurs@ideanova.org.pl w temacie wpisując “WEBINARIUM 7 kwietnia”. Zapisy trwają do 2 kwietnia, do godziny 23:59.
Fundacja IdeaNova zastrzega sobie prawo do odwołania webinarium. Udział w webinarium jest anonimowy i bezpłatny.

Konkurs na logo obchodzonej w 2021 r. 50-rocznicy nawiązania polsko-malezyjskich relacji dyplomatycznych

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kuala Lumpur zaprasza do udziału w konkursie na logo obchodzonej w 2021 r. 50-rocznicy nawiązania polsko-malezyjskich relacji dyplomatycznych. Do wygrania 1.000 EUR. Szczegóły Konkursu, w tym Regulamin i Formularze Zgłoszeniowe, znajdują się na stronie https://www.pl50my.com/rules-and-regulations

Wyróżnienie dr hab. inż. arch. Sławomir Rosolski, prof. PP w Konkursie o Nagrodę Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury i budownictwa.

Informujemy, że dr hab. inż. arch. Sławomir Rosolski, prof. PP został wyróżniony w Konkursie o Nagrodę Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii za wybitne osiągnięcia twórcze w dziedzinie architektury i budownictwa.

Wyróżnienie

Powołanie prof. dr hab. inż. arch. Wojciecha Bonenberga w skład Zespołu do spraw reformy systemu planowania przestrzennego w Polsce.

Z wielką przyjemnością informujemy, że 16.03.2021 prof. dr hab. inż. arch. Wojciech Bonenberg został powołany przez Ministra Rozwoju, Pracy i Technologii w skład Zespołu do spraw reformy systemu planowania przestrzennego w Polsce.

Powołanie do Zespołu roboczego do spraw reformy systemu planowania przestrzennego

Konsultacje w dniu 19.03.2021 dr inż. arch. Marta Pieczara

Uprzejmie informujemy, że 19.03.2021 konsultacje wyjątkowo nie odbędą się. Osoby chcące skorzystać z konsultacji w tym dniu uprzejmie proszę o przybycie na konsultacje w czwartek 18.03.2021 w godz. 13:45 – 15:00 lub o kontakt mailowy.

Sukces studentów WA w międzynarodowym konkursie architektonicznym

Serdecznie gratulujemy zespołowi studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej w składzie: Kornel Mierzejewski i Antoni Ciemiński, który pod kierunkiem dr inż. arch. Agnieszki Rumież wykonał projekt doceniony w międzynarodowym konkursie architektonicznym.
Wygrali nagrodę w kategorii Wyróżnienie!
Nagrodą jest: „All the awarded proposals will be transmitted to architectural magazines and websites + international exhibitions”.

https://www.youngarchitectscompetitions.com/competition/detroit-waterfront-district#finalists