Data dodania

12.05.2022
WYMYŚL-OCHROŃ -ZYSKAJ

WEBINAR CENTRUM WŁASNOŚCI INTELEKTUALNEJ POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ

 

Zapraszamy na inaugurację cyklu webinarów Centrum Własności Intelektualnej PP pod wspólnym tytułem WYMYŚL-OCHROŃ-ZYSKAJ.

Podczas comiesięcznych spotkań będzie można pogłębić swoją wiedzę na temat własności intelektualnej i skorzystać z doświadczenia praktyków tego tematu.

Pierwsze spotkanie odbędzie się w czwartek 19 maja 2022 r. o godz. 16.00 na platformie eMeeting pod adresem: https://bit.ly/3FwCx2V

 

 

Program
g. 16.00 – Własność intelektualna – wprowadzenie do pojęć – Wiktor Kacperski, prawnik z KHG Group
Własność intelektualna (IP) dotyczy każdego z nas codziennie. Podstawowa świadomość i zrozumienie jej znaczenia jest ważne dla konsumentów, studentów, inżynierów, badaczy, prawników, polityków i menedżerów… IP odgrywa bardzo ważną rolę we współczesnej opartej na wiedzy i zglobalizowanym rynku gospodarce.

g. 16.20 – Jak zyskać na patencie – Rafał Kufieta, Prawnik, CEO KHG Group
W jaki sposób zmienić swój prototyp w czysty zysk? Jak zacząć wykorzystywać profity z praw własności intelektualnej? Prawa własności intelektualnej, patenty, wzory przemysłowe i użytkowe, prawa autorskie oraz znaki towarowe kojarzą się głównie z ochroną pomysłu czy projektu. Mogą także stanowić podstawę do zwiększenia zysków!

 

16.30 – Od pomysłu do patentu na Politechnice Poznańskiej – Agnieszka Netter, Kierownik Centrum Własności Intelektualnej Politechniki Poznańskiej
Jakie kroki musi podjąć student, doktorant i pracownik Uczelni, by chronić swoje pomysły i rozwiązania.

webinary z KHG plansza

PL