Koło Naukowe Studentów Architektury

Koło Naukowe Studentów Architektury (KNSA) powstało w 1996 roku i jest najstarszym kołem naukowym na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej.
Koło Naukowe działa na wielu płaszczyznach. Najbardziej skupia się na budownictwie z materiałów naturalnych i ekologicznych, edukacji architektoniczno-przestrzennej wśród dzieci i młodzieży, prowadzeniu wykładów ze znanymi pracowniami oraz przeprowadzaniu inwentaryzacji terenowych tradycyjnej architektury regionalnej.
Jednym z największych osiągnięć KNSA jest wieloletnia organizacja cyklu “Archiczwartki”, gdzie studenci mają okazję posłuchać wykładów i spotkać się z architektami z całej Polski. Koło organizowało też w przeszłości wiele warsztatów studenckich, m.in. we współpracy z SARP, Fundacją Polska Bez Barier, Kings Polska, Steico. Członkowie Koła często wyjeżdżają na letnie plenery, gdzie wykonują inwentaryzację i renowację obiektów tradycyjnej architektury, przy wykorzystaniu materiałów naturalnych, oraz sami budują naturalny, pasywny obiekt małej architektury.
Ostatnim osiągnięciem Koła Naukowego jest budowa Pawilonu Naturalnego w Dziekanowicach, która jest zalążkiem odtworzenia staropolskiego miasteczka zgodnie z tradycyjnymi technikami budowania.

Opiekun:
dr hab. inż. arch. Radosław Barek

Zarząd Koła:
Przewodniczący: Patrycja Kopczyńska (kontakt: patrycja.kopczynska97@gmail.com)
Zastępca Przewodniczącego: Klaudia Grześkowiak (kontakt: klaudia.grzeskowiak1996@gmail.com)
Sekretarz: Arnika Jans (kontakt: arnikajans@wp.pl)

Siedziba:
Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej
ul. Nieszawska 13C
61-021 Poznań

Kontakt:
knstudarch@gmail.com
https://facebook.com/KNSArch