Arch ImpAct jest kołem naukowym działającym na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej od stycznia 2013 roku. Koło zrzesza grupę pasjonatów współczesnej architektury europejskiej. Powstanie koła zdeterminował fotograficzny dorobek podróżniczy grupy studentów, którzy poprzez utworzenie koła zdecydowali się pokazać swoje zainteresowania, pasję do fotografii i chęć poznawania nowych miejsc, intensywnie analizując ich miejską tkankę i architektoniczną strukturę.

Czynną działalność koła otworzyła wystawa fotograficzna Łódź-Kraków-Kopenhaga-Berlin na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Wystawa ma na celu przedstawienie nowo powstałego koła gronu profesorskiemu oraz innym studentom i zawiera ponad 150 najlepszych  fotografii czterech odwiedzonych przez członków miejsc. Aranżacja wystawy ingerująca w przestrzeń wydziału ma na celu uczynić budynek bardziej przyjaznym do studiowania. Dlatego też innym z celów KN Arch impAct jest zmienianie przestrzeni uczelnianego budynku, tworzenie instalacji  nawiązujących do architektury współczesnej i przeniesienie jej, choć na chwilę, w kameralny świat poznańskiego wydziału.

Kolejnymi celami koła jest organizowanie podróży do miejsc wartych uwagi pod względem architektonicznym i urbanistycznym, analizowanie i dyskutowanie na temat przestrzeni, jako rodzaj zdobywania praktycznej wiedzy, którą w teorii studenci pobierają na wykładach oraz współpraca międzywydziałowa i spotkania z pracowniami projektowymi. Dodatkowo członkowie doskonalą sztukę dobrej fotografii i filmowania architektury i przestrzeni.

Opiekun koła: dr hab. inż. arch. Maciej Janowski