(04.05.2017)
Konferencja “Widzenie awangardy”
Szanowni Państwo,
w setną rocznicę pierwszej znaczącej manifestacji polskiej awangardy Komisja Filologiczna Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Nauk oraz Zakład Literatury i Kultury Nowoczesnej IFP UAM serdecznie zapraszają do wzięcia udziału w konferencji „WIDZENIE AWANGARDY”.
Obrady odbywać się będą 8 i 9 maja 2017 roku w Collegium Maius.
Gościem specjalnym konferencji będzie Ewa Kuryluk, znakomita malarka, fotografka, pisarka, autorka instalacji i tekstylnej rzeźby. Spotkanie z Ewą Kuryluk pt. Co to znaczy być w awangardzie? odbędzie się 9 maja o godz. 18:00 w Bibliotece Raczyńskich.
Program konferencji

(06.04.2017)
Zaproszenie na konferencję naukową pt. SZTUKA W ŚWIĘTOKRZYSKIEM W XIX i XX WIEKU
Biblioteka Uniwersytecka Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach, Instytut Sztuk Pięknych Wydziału Pedagogicznego i Artystycznego Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach i Oddział Kielecki Stowarzyszenia Historyków Sztuki zapraszają na II konferencję pt. SZTUKA  W  ŚWIĘTOKRZYSKIEM W XIX i  XX WIEKU. Konferencja odbędzie się w dniach 23 – 24 listopada 2017 r.

Szczegółowe informacje oraz karta zgłoszenia w załączeniu.
Informacje o konferencji dostępne są również na stronie Biblioteki Uniwersyteckiej UJK  http://www.buk.ujk.edu.pl/konferencje.html

(09.11.2016)
Międzynarodowa Konferencja Naukowa COLOUR – CULTURE – SCIENCE
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Międzynarodowej Konferencji Naukowej COLOUR – CULTURE – SCIENCE, organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w dniach 23-24 listopada 2016.

Tematyka konferencji koncentruje się wokół roli barwy w dyscyplinach takich jak: sztuki plastyczne, architektura, design, film, językoznawstwo, edukacja artystyczna i projektowa. Jak pisał w swojej książce “Kolor i Kultura” słynny autorytet w dziedzinie koloru John Gage “…kolor jest elementem doświadczenia prawie wszystkich ludzi, jednak artyści mają szczególny sposób widzenia koloru i szczególny sposób przedstawienia w formie dzieł sztuki tego, co zobaczyli”. Z tego powodu Akademia Sztuk Pięknych wydaje się najbardziej odpowiednim miejscem dla  konferencji o barwie. Jednak szeroki przegląd dyscyplin naukowych, reprezentowanych przez prelegentów, uzmysławia, jak interdyscyplinarnym zjawiskiem jest barwa i na jak wiele różnych sposobów może być analizowana.

W ramach konferencji odbędą się 4 sesje plenarne: COLOUR AND CULTURE, COLOUR AND DESIGN, COLOUR AND EDUCATION, COLOUR AND BUILT ENVIRONMENT oraz sesja posterowa.

Uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania prezentacji 33 prelegentów polskich oraz zagranicznych z krajów takich jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Francja, Włochy, Niemcy, Dania, Węgry i Iran. Językami konferencyjnymi są polski i angielski a wszystkie wystąpienia będą tłumaczone w sposób symultaniczny.

Szczegółowy program konferencji i formularz rejestracyjny są dostępne na stronie:

www.dzienbarwy.pl

Rejestracja uczestników kończy się 18 listopada 2016

Z poważaniem
KOMITET ORGANIZACYJNY CCS 2016
dr Bożena Groborz
dr Agata Kwiatkowska-Lubańska
dr Justyna Tarajko-Kowalska

(28.10.2016)
Zaproszenie na wydarzenie z pogranicza nauki i sztuki : OBIEKTONY w Centrum Nauki i Sztuki w Łodzi
plakatzaproszenia