Nagroda dla absolwenta WAPP mgr inż. arch. Adama Jankowskiego w konkursie na „Najlepszą pracę dyplomową związana tematycznie z Województwem Zachodniopomorskim”

Nagroda w kategorii projektowanie krajobrazu
dla
Adama Jankowskiego
za pracę pn.:
„Stacja naukowa z zapleczem hotelowym rezerwatu Łazy”

Praca została nagrodzona za bardzo udaną interwencję urbanistyczno-architektoniczną w naturalny krajobraz strefy brzegowej j. Jamno, charakteryzującą się niebanalną i oryginalną formą obiektów jako wynik inspiracji przyrodą (gniazdo remiza), trafnością w doborze materiałów, wyczuciem w intensywności i sposobie zagospodarowania terenu oraz optymalnym programem funkcjonalnym, ukierunkowanym zarówno na badania fauny i flory, jak edukację przyrodniczą połączoną z rekreacją. Na uwagę zasługują też studia terenowe autora, połączone z rejestracją krajobrazu w formie akwarelowych pejzaży oraz odręczne szkice obrazujące dochodzenie do koncepcji architektonicznych – będące rzadkością w opanowanym przez cyfryzację warsztacie projektowym.

Więcej informacji

1 miejsce w konkursie na koncepcję punktu widokowego na budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Miło nam poinformować, że zespół projektowy w składzie: Klaudia Gołaszewska, Marek Grodzicki, Kinga Grzybowska, Michał Hondo, Jakub Wójtowicz, Filip Zieliński zdobył pierwsze miejsce w konkursie na koncepcję punktu widokowego na budowę Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Więcej informacji na temat rozstrzygnięcia konkursu tutaj:

https://artmuseum.pl/pl/news/konkurs-na-koncepcje-punktu-widokowego-3?fbclid=IwAR0PvO31N1SDLFXS834Bh1jeOR3Sqnxy8j8KoqPn5mAE_9wxfD0urYxCUV4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Projekt Zielone Targi MTP zdobył II miejsce oraz Nagrodę Publiczności w konkursie Skyline Challenge.

Międzynarodowe Targi Poznańskie rozstrzygnęły konkurs architektoniczny dla studentów na zaprojektowanie przestrzeni w najbliższym otoczeniu.

Konkurs “Skyline Challenge” dotyczył opracowania koncepcji urbanistyczno-architektonicznej obszaru “Poznańskiej Ściany Zachodniej” wraz ze wskazaniem najlepszych lokalizacji dla budynków wysokich i wysokościowych, w tym na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Konkurs, którego wyniki ogłoszono w piątek, jest punktem wyjścia dla publicznej i merytorycznej debaty dotyczącej terenów w pobliżu Międzynarodowych Targów Poznańskich. Łącznie swoje projekty przygotowały aż trzydzieści dwa zespoły. Wśród zgłoszonych koncepcji znalazły się także prace dyplomowe.

Bardzo cieszy nas wysoka frekwencja i imponująca jakość zgłoszonych projektów. Tak duże zainteresowanie świadczy o tym, że studenci chcą mieć wpływ na to jak będą zmieniały się najbardziej reprezentacyjne obszary Poznania – mówi Elżbieta Roeske, wiceprezes Grupy MTP.

Kapituła najwyżej oceniła projekt wykonany przez dwuosobowy zespół studentów Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu Kamila Ziółkowskiego i Seweryna Trzyny. Pierwszą nagrodę przyznaliśmy po długich obradach m.in. za kształtowanie nowoczesnego wizerunku Poznania od strony wyjścia zachodniego z Dworca PKP i propagowanie terenów Międzynarodowych Targów Poznańskich jako spuścizny po Wystawie PeWuKa – mówi Magdalena Kostencka-Burek, zastępczyni dyrektora biura Miejskiego Konserwatora Zabytków. Czyli za próbę połączenia tradycji miejsca z nowoczesnymi światowymi standardami projektowania architektonicznego – dodaje.

Drugie miejsce zajął zespół w składzie Klaudia Gołaszewska i Marek Grodzicki, natomiast trzecie miejsce – Magdalena Hegmit i Tomasz Grzegorczyk. Przyznano też trzy wyróżnienia – dla Eweliny Wolskiej, dla zespołu w składzie: Agnieszka Baszak, Bartłomiej Bruzda, Alina Celichowska Anna Chojnacka, Paweł Danielak oraz dla Marcelego Dudy. Fundatorem nagród dla laureatów jest Grupa MTP.

Międzynarodowe Targi Poznańskie to miejsce, w którym biznes i innowacje spotykają się z historią. Projekty studentów doskonale oddały dualistyczny charakter tej przestrzeni. Wizje młodych ludzi stanowią bardzo ważny i inspirujący głos w debacie na temat przyszłego kształtu “Poznańskiej Ściany Zachodniej”. Szczególnie interesujące dla Grupy MTP były koncepcje architektoniczne wieżowca, który ma znaleźć się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich – podkreśla Elżbieta Roeske, wiceprezes Grupy MTP.

Wszystkie prace będzie można oglądać na wystawie w Pawilonie 10 Międzynarodowych Targów Poznańskich od 1 do 12 lipca, w godzinach od 10:00 do 16:30, z przerwą od 3 do 5 lipca

https://epoznan.pl/news-news-96230-Smiale_wizje_przyszlosci_wokol_MTP._Nawet_wyburzenie_hotelu_Sheraton_i_akademika_Jowita

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Grand Prix „Łazienka KOŁO 2019” – 1 miejsce dla studentów WAPP.

Studenci WAPP Klaudia Gołaszewska, Marek Grodzicki, Kinga Grzybowska, Michał Hondo z projektem “Wkoło Wesoło” zdobyli 1 miejsce Grand Prix w konkursie KOŁO na przestrzeń miejską w Olsztynie. Konkurs ten jest jednym z najpopularniejszych w Polsce, w którym biorą udział studenci i absolwenci wydziałów architektury. Była to już 21 edycja, a jego głównym organizatorem jest firma Geberit. Pomysł naszych studentów zdobył uznanie jury oraz na szansę na realizację. Projekt został wyłoniony spośród 270 nadesłanych prac.

Gratulujemy!

Konkurs KOŁO 2019

Konkurs Czarneckiego – 1 miejsce

Projekt wieżowca “Airscraper” autorstwa studentów Klaudii Gołaszewskiej i Marka Grodzickiego zdobył I nagrodę Grand Prix w Konkursie Czarneckiego na najlepszą prace w dziedzinie architektura ufundowaną przez Prezydenta Poznania Jacka Jaśkowiaka oraz Wojewodę Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna. Projekty można zobaczyć w Muzeum ICHOT- Bramie Poznania.

Opinia sądu konkursowego:
Skyscraper – drapacz chmur to symbol potęgi ludzkiego umysłu, ale także naszej pychy i walki z siłami natury. Zbliżony do niego proporcjami komin to już całkowite ucieleśnienie wszelkiego zła. Oczywisty symbol dewastacji środowiska. Trzeba wielkiej pokory, wiedzy i genialnej przewrotności, by w obu tych symbolach dostrzec nowe możliwości. Połączyć w jedną całość i zmusić do współpracy na rzecz odnowy środowiska. Ubrany w piękna formę Airscaper cieszy estetów. Pozwala w sobie wygodnie mieszkać i pracować. Jednocześnie nieustannie filtruje powietrze poprawiając jakość życia mieszkańców aglomeracji. Nagrodę Gran Prix przyznano nie tylko za piękną formę wieżowca ale przede wszystkim za zauważenie i wprowadzenie do projektu elementów postępu technicznego, który jest zaczynem i nośnikiem nowych idei architektonicznych.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Wyróżnienie w programie “Builder for the Future”

30 maja 2019 r., odbyła się Gala Builder for the Future, podczas której Wydział Architektury PP znalazł się wśród wyróżnionych w programie edukacyjnym “Builder for the Future”

Absolwenci WAPP Iga Stanisławska i Michał Orlikowski zostali wyróżnieni za projekt pt. MIEJSCE w zadaniu Manifest Młodego Architekta.

Międzynarodowy konkursu Evolo 2019 na innowacyjne wieżowce przyszłości.

Z przyjemnością informujemy, że studenci Wydziału Architektury PP: Klaudia Gołaszewska i Marek Grodzicki zdobyli II miejsce w międzynarodowym konkursie Evolo 2019 r.

Airscraper – opis

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Stypendia Ministra przyznane studentom WAPP

Uprzejmie informujemy, że p. Kinga Grzybowska oraz p. Michał Hondo otrzymali Stypendia Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za wybitne osiągnięcia na rok akademicki 2018/2019.

______________________________________________________

Sukces Absolwentów Wydziału Architektury w XXVII edycji konkursu „Moja Wielkopolska” na prace dyplomowe związane z problematyką planowania przestrzennego w Wielkopolsce, organizowanego przez Oddział TUP w Poznaniu

http://tup.poznan.pl/news/194/16/XXVII-EDYCJA-KONKURSU-MOJA-WIELKOPOLSKA-WYNIKI

Sąd Konkursowy postanowił przyznać jedną nagrodę oraz dwa wyróżnienia I stopnia i dwa wyróżnienia II stopnia. Nie przyznano nagrody im. Lidii Wejchert za najlepiej wykreowaną przestrzeń publiczną.

NAGRODA – Pan ŁUKASZ GĄSKA za pracę „Projekt zagospodarowania zbiornika retencyjnego w miejscowości Szałe. Koncepcja przestrzennego i ekologicznego zagospodarowania terenu wokół jeziora”, wykonaną na Politechnice Poznańskiej, na Wydziale Architektury, pod kierunkiem naukowym dr inż. arch. Adama Sinieckiego. Nagrodę pieniężną w wysokości 3000 złotych ufundował Wojewoda Wielkopolski Pan Zbigniew Hoffmann.

WYRÓŻNIENIA I STOPNIA

Pani OLGA SPYCHAŁA za pracę „Koncepcja przestrzennego i ekologicznego zagospodarowania zbiornika retencyjnego w miejscowości Szałe”, wykonaną na Politechnice Poznańskiej, na Wydziale Architektury, pod kierunkiem naukowym dr hab. inż. arch. Anny Januchty-Szostak. Nagrodę pieniężną w wysokości 1500 złotych ufundował Prezydent Miasta Poznania Pan Jacek Jaśkowiak.

WYRÓŻNIENIA II STOPNIA

Pani KAJA AST za pracę „Centrum sportów wodnych w Dominicach”, wykonaną na Politechnice Poznańskiej, na Wydziale Architektury, pod kierunkiem naukowym dr inż. arch. Tomasza Jastrzęba. Nagrodę pieniężną w wysokości 1000 złotych ufundował Wojewoda Wielkopolski Pan Zbigniew Hoffmann.

Uroczyste wręczenie nagrody i wyróżnień nastąpi w dniu 1 lutego 2018 r. podczas XI konferencji „Dzień Urbanisty”, organizowanej przez Oddział TUP w Poznaniu w ramach targów „Budma 2018” na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Sąd Konkursowy zarekomendował pracę Pana Łukasza Gąski oraz pracę Pani Karoliny Kuś do publicznej prezentacji podczas ww. uroczystości.

_____________________________________________
_____________________________________________

Nasi Studenci zajęli miejsca w konkursie Wedding Oasis, w którym brali udział w ramach projektu Modernizacji Obiektów Zabytkowych!

http://www.youngarchitectscompetitions.com/other-editions/view/id/24#winners

I miejsce w całym międzynarodowym konkursie:

1° PRIZE:
TEAM: A2T
MEMBERS:
Joanna Kuczkowska, Tomasz Sołtysiak, Joanna Gizelska

[prowadzący: dr inż. arch. Barbara Świt-Jankowska i mgr inż. arch. Agnieszka Rumież]

_____________________________________________
_____________________________________________

Dwie grupy w Honorable mentions:

TEAM: ALL
MEMBERS:
Liliana Szulakowska, Aleksandra Pakuła, Liliana Smolec

[prowadzący: dr inż. arch. Grażyna Kodym-Kozaczko]

_____________________________________________

TEAM: AFM
MEMBERS:
Aleksandra Kramnik, Marcin Korytowski, Filip Zieliński
[prowadzący: dr inż. arch. Barbara Świt-Jankowska i mgr inż. arch. Agnieszka Rumież]

_____________________________________________
_____________________________________________

Trzy grupy w Finalists:

TEAM: RMJ
MEMBERS:
Roderyk Milik, Mateusz Jóźwiak

[ABSOLWENCI WAPP]

_____________________________________________

TEAM: MMKK
MEMBERS:
Mikołaj Zajda, Katarzyna Kopeć, Mohamed Farrag
[prowadzący: dr hab. inż. arch. Adam Nadolny]

_____________________________________________

TEAM: mp_2
MEMBERS:
Mikołaj Polański, Magdalena Priefer

[prowadzący: dr inż. arch. Grażyna Kodym-Kozaczko]

http://www.youngarchitectscompetitions.com/other-editions/view/id/24#winners

__________________________________________________________________________

SUKCES STUDENTÓW WYDZIAŁU ARCHITEKTURY W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE
Dwoje studentów Wydziału Architektury, tj. pani Kinga Grzybowska i pan Michał Hondo otrzymało pierwszą nagrodę w Międzynarodowym Konkursie Jump The Gap organizowany przez firmę ROCA wraz z Barcelona Disseny Hub.
Jury doceniło możliwość łatwej adaptacji projektu do każdej przestrzeni łazienkowej oraz szczególną troskę o wodę, która jest najcenniejszym zasobem jakim dysponujemy.
Ceremonia wręczenia nagród miała miejsce 17. października br. w Disseny Hub w Barcelonie. Wyboru zwycięzców dokonało jury, w skład którego weszli wybitni przedstawiciele świata architektury i wzornictwa, z przewodniczącym Patrikiem Schumacherem, dyrektorem Zaha Hadid Architects.

Więcej informacji o konkursie:

http://www.jumpthegap.net/en/winners_470
http://www.jumpthegap.net/en/the-international-design-competition-jumpthegap-recognises-the-most-innovative-and-sustainable-projects-for-the-bathroom-of-the-future_15001
http://www.roca.pl/wiadomoscii-wydarzeni/wiadomosci/2017/october/jtg
http://www.sztuka-wnetrza.pl/5475/artykul/polacy-zdobyli-nagrode-specjalna-fundacji-we-are-water-w-miedzynarodowym-konkursie-roca-jumpthegap

I NAGRODA W KONKURSIE “FILM CITY TOWER | MUMBAI: BOLLYWOOD RE-IMAGINED” DLA STUDENTEK WYDZIAŁU ARCHITEKTURY POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ

Studentki WAPP, Jagoda Nowakowska, Magdalena Skop i Monika Woźniak zdobyły główną nagrodę w konkursie “Film City Tower | Mumbai: Bollywood Re-Imagined”. Jego celem było wybranie najciekawszej wizji budynku, pełniącego funkcję miasteczka filmowego dla znanego na całym świecie indyjskiego przemysłu filmowego – Bollywood.
Merytoryczną opiekę nad projektem sprawował dr inż. architekt Tomasz Jastrząb

źródło: http://culture.pl/pl/artykul/studentki-z-poznania-projektuja-dla-bollywood

Szczegółowe informacje nt. konkursu i nagrodzonej pracy:
http://sztuka-architektury.pl/article/1387/polski-projekt-z-nagroda-w-bombaju
http://culture.pl/pl/artykul/studentki-z-poznania-projektuja-dla-bollywood

________________________________________________________

HONOROWE WYRÓŻNIENIA DLA STUDENTÓW WYDZIAŁU ARCHITEKTURY POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ W MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE “MANGO VINYL HUB”

Zespoły projektowe reprezentujące Wydział Architektury Politechniki Poznańskiej, zostały wyróżnione w międzynarodowym konkursie “MANGO VINYL HUB”. Wyróżnienia zdobyły:

praca Katarzyny Wankiewicz i Agnieszki Szymańskiej

źródło: https://mangovinylhub.beebreeders.com/#ph

oraz praca Kamila Adamiaka, Agnieszki Bogackiej, Karoliny Chwilczyńskiej i Adriana Czarny-Kropiwnickiego

źródło: https://mangovinylhub.beebreeders.com/#ph

Szczegółowe informacje nt. konkursu i nagrodzonych prac:
https://mangovinylhub.beebreeders.com/#ph

________________________________________________________

Student Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej FILIP ZIELIŃSKI WYRÓŻNIONY ZA PRACĘ TEATRZYK W KOMODZIE W KONKURSIE MEBEL MARZEŃ 2017

źródło: http://www.wydawnictwo.meble.pl/gfx/e-wydanie/mebel-marzen-2017/index.html

Szczegółowe informacje nt. nagrodzonych prac konkursowych:
http://www.wydawnictwo.meble.pl/gfx/e-wydanie/mebel-marzen-2017/index.html

________________________________________________________

STUDENCI WYDZIAŁU ARCHITEKTURY POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ WYRÓŻNIENI W IV EDYCJI KONKURSU DLA MŁODYCH ARCHITEKTÓW

Projekt Przystań Architekta, autorstwa Kingi Grzybowskiej i Michała Hondo – studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, otrzymał wyróżnienie w IV edycji konkursu dla MŁODYCH ARCHITEKTÓW w kategorii: DOM WŁASNY ARCHITEKTA.

źródło: http://buildercorp.pl/2017/01/30/iv-edycja-konkursu-dla-mlodych-architektow-rozstrzygnieta/

Szczegółowe informacje nt. rozstrzygnięcia konkursu:
http://buildercorp.pl/2017/01/30/iv-edycja-konkursu-dla-mlodych-architektow-rozstrzygnieta/

________________________________________________________


Osiągnięcia Studentów WAPP zgłoszone we wnioskach studenckich

________________________________________________________

Filip Kabelis, wyróżnienie honorowe w konkursie 24h Rawar Ideas-Forward

________________________________________________________

Maria Kopka, Anna Tuszyńska W konkursie na koncepcję architektoniczną przystanku autobusowego w małej miejscowości w Polsce bezkonkurencyjna okazała się „Flauta” Marii Kopki, Anny Tuszyńskiej (Politechnika Poznańska) i Pawła Furmanowskiego (Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu).

Tomasz Kierończyk, Konkurs ogólnopolski Wodne Źródła Gdańska, I miejsce z realizacją, luty 2017

http://www.giwk.pl/article/76872_WYNIKI_KONKURSU_WODNE_ZRODLA_GDANSKA_.htm
KATEGORIA III, UL. SZAFARNIA na zielonym skwerku od strony gdańskiej mariny na Motławie, przy skrzyżowaniu ulic Szafarnia, Ołowianka i Angielska Grobla.

Autor: TOMASZ KIEROŃCZYK Z POZNANIA

Opis idei:

Sąsiedztwo dawnego portu towarowego, a obecnie mariny turystycznej sprawia, że charakterystyczne dla okolicy są chwiejące się na jachtach smukłe maszty, które zwracają na siebie uwagę zarówno wizualnie poprzez ciągły ruch, jak i metaliczny dźwięk obijających się o nie lin. Proponowany zdrój łączy przestrzeń lądu z wodą poprzez nowoczesną formę wynikającą z historii i żeglarskiej tradycji miejsca, dzięki czemu doskonale wpisuje się w otoczenie. Lekka, lecz solidna forma ze stali szczotkowanej jest elegancka i odporna na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia.

Zaprojektowany zdrój wodny dostosowany jest dla wszystkich potencjalnych użytkowników. Gwarantuje dostęp wody pitnej dzieciom, dorosłym, osobom niepełnosprawnym oraz zwierzętom, a także umożliwia napełnienie butelki.

Uruchomienie strumienia wody możliwe jest poprzez lekkie pociągniecie stalowej liny zakończonej formą rzutki żeglarskiej, a dla zwierząt poprzez przyciśnięcie przycisku na szczycie zdroju.

Wysokość nagrody: 8 000 PLN

Uzasadnienie wyboru:  Praca bardzo dojrzała. Wyjątkowo twórcze nawiązanie do otoczenia i tradycji miejsca. Oszczędna, ale wyrazista forma plastyczna i trafny dobór materiału. Inspirujący sposób włączania strumienia wody. Przemyślany sposób zabezpieczenia wodopoju na zimę. Autor nie kopiował żadnego wzoru ale zaprojektował zdrój, który wpisał się bardzo w kontekst miejsca. Rodzaj materiału, nawiązanie do lin jachtów, zaczepy wpisuje się w pełni w  otoczenie przystani jachtowej. Walor użytkowy bez zarzutów.

Tomasz Kierończyk, Miłosz Korczak, Konkurs ogólnopolski 800 powodów do wypoczynku, I miejsce z realizacją, kwiecień 2017, http://www.opole.pl/konkurs-malej-architektury-rozstrzygniety/

________________________________________________________

Daria Głąbowska, Klaudia Gołaszeska, Joanna Gizelska, Agnieszka Gmaj, 2016, projekt coHouse zrealizowany na Leibniz Universität Hannover na wyjeździe w ramach programu Erasmus+.

PARKHAUS

Małgorzata Kaliska, udział w warsztatach w ramach wymiany ERASMUS+ z uczelnią  Technische Universität Dortmund pt. „Intercultural Dialogue Towards Reclaiming Public Spaces within Metropolitan Areas – The Case of the City of Sahab –od 20 do 24 listopada 2016 r. w Ammanie stolicy Jordanii.
Efektem tych warsztatów był projekt urbanistyczny w mieście Sahab, które boryka się z gwałtownym napływem uchodźców głownie z krajów ościennych.

________________________________________________________

Patryk Molendowski, Piotr Misiorny, Filip Osiński, Konkurs Urbanistyczny na projekt lokalnego węzła integracyjnego, 2 miejsce.

________________________________________________________

Kamila SzycWieżkanie. Konkurs im. arch. prof. Władysława Czarneckiego 2017, Wyróżnienie za pracę „Wieżkanie”, prowadzący: mgr inż. arch. Karolina Skalska

________________________________________________________

Julia TalarczykDom Poety. Między niebem a ziemią. Konkurs im. arch. prof. Władysława Czarneckiego 2017, Nagroda równorzędna Prezydenta Miasta Poznania za pracę „Dom poety”, prowadzący: mgr inż. arch. Karolina Skalska

________________________________________________________

Aleksandra Stoltz, Pudełko. Dom otwarty – dom zamkniętyKonkurs im. arch. prof. Władysława Czarneckiego 2017

________________________________________________________

Kacper Łojek w ramach ArchImpact

________________________________________________________

STUDENCI WYDZIAŁU ARCHITEKTURY POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ LAUREATAMI NAGRODY SPECJALNEJ W IV EDYCJI KONKURSU DLA MŁODYCH ARCHITEKTÓW

I NAGRODĘ SPECJALNĄ ufundowaną przez firmę WSC Witold Szymanik i S-ka – dystrybutora ARCHICADA w Polsce za najlepsze prace konkursowe, których zasadnicza część była wykonana w programie ARCHICAD: zdobył projekt LCM – Lubońskiego Centrum Młodzieżowego, autorstwa Marty Sowińskiej i Łukasza Gąski – studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.

źródło: https://www.gsarchitektura.pl/kdma2016?lightbox=dataItem-iy1gucib5

Szczegółowe informacje nt. rozstrzygnięcia konkursu:
http://buildercorp.pl/2017/01/30/iv-edycja-konkursu-dla-mlodych-architektow-rozstrzygnieta/

________________________________________________________

STUDENCI WYDZIAŁU ARCHITEKTURY POLITECHNIKI POZNAŃSKIEJ LAUREATAMI KONKURSU NA KONCEPCJĘ ZAGOSPODAROWANIA STREFY ŚRÓDMIEŚCIA MIASTA GNIEZNA

źródło: http://www.e-gniezno.pl/ciekawe-pomysly-mlodych-projektantow/

21 lutego 2017 roku w Miejskim Ośrodku Kultury ogłoszono wyniki konkursu na Koncepcję Zagospodarowania Strefy Śródmieścia Miasta Gniezna. Do konkursu zgłoszono ponad 50 prac, które oceniało jury złożone z ekspertów i przedstawicieli Miasta Gniezna. Jury konkursowemu przewodniczył prof. Robert Ast.
Nagrodzone prace studentów WAPP:
I miejsce – Marta Sowińska i Łukasz Gąska
II miejsce – Marta Ciszyńska i Dominika Górska
III miejsce – Michalina Zalewska
Wyróżnienia:
Weronika Kurdziałek i Mateusz Słoboda
Michał Gawron, Kamil Głowacki i Jerzy Hyjek
Specjalne wyróżniania Prezydenta Miasta Gniezna:
Miłosz Płachetka i Hanna Smulczyńska
Alicja Grabacka
Lucyna Kusiak i Elżbieta Lechowska

Szczegółowe informacje nt. rozstrzygnięcia konkursu:
http://www.e-gniezno.pl/ciekawe-pomysly-mlodych-projektantow/

________________________________________________________

ROZSTRZYGNIĘCIE XXVI EDYCJI KONKURSU „MOJA WIELKOPOLSKA” NA PRACE DYPLOMOWE ZWIĄZANE Z PROBLEMATYKĄ PLANOWANIA PRZESTRZENNEGO W WIELKOPOLSCE ORGANIZOWANEGO PRZEZ ODDZIAŁ TUP W POZNANIU

10 lutego 2017 r., podczas X konferencji „Dzień Urbanisty”, organizowanej przez Oddział TUP w Poznaniu w ramach targów „Budma 2017”, miało miejsce wręczenie nagród laureatom XXVI edycji konkursu „MOJA WIELKOPOLSKA”, na prace dyplomowe związane z problematyką planowania przestrzennego w Wielkopolsce. Absolwentka Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej Alicja Szymaniak, otrzymała I WYRÓŻNIENIE – za pracę dyplomową „Zespół zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej – obszar ul. Czechosłowackiej, Przełęcz”, wykonaną pod kierunkiem dr hab. inż. arch. Macieja Janowskiego. Nagrodę ufundował Prezydent Miasta Poznania Pan Jacek Jaśkowiak.

źródło: materiały udostępnione przez autorkę projektu – Alicję Szymaniak

Szczegółowe informacje nt. rozstrzygnięcia konkursu:
http://tup.poznan.pl/news/179/16/XXVI-EDYCJA-KONKURSU-MOJA-WIELKOPOLSKA-WYNIKI

________________________________________________________