Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego we współpracy z Agencją SOMA – organizatorem Targów Światło oraz śląskimi pracowniami architektonicznymi Goczołowie Architekci Studio Autorskie oraz OVO Grąbczewscy Studio Autorskie zaprasza do udziału w konkursie RYTM ŚWIATŁA oraz konkursie LAMPA OLED.

RYTM ŚWIATŁA – NOWE ŻYCIE W STAREJ   RAMIE

Zadaniem konkursowym jest zaprezentowanie „nowego życia w starej ramie”, czyli stworzenie projektu z wymyślonymi nowymi elementami w starych strukturach architektoniczno-przestrzennych. Konkurs zakłada  przedstawienie detalu architektonicznego lub szczegółu designerskiego, w którego kreowaniu kluczową rolę odgrywa ciekawy sposób oświetlenia światłem sztucznym lub światłem sztucznym i naturalnym.

Ważna dla konkursu jest również analiza powiązań światła naturalnego i sztucznego z funkcją i formą  obiektu i jego otoczenia.

Przy projektowaniu i kreowaniu „nowego życia w starej ramie” należy zastosować rozwiązania oświetleniowe z oferty firmy LUG Light Factory – Sponsora Konkursu.

Warunki Konkursu oraz Karta Zgłoszenia na stronie.

LAMPA OLED – OŚWIETLENIE MIEJSCA PRACY

Wyobraźmy sobie miejsce pracy – biuro, warsztat, szpital, fabrykę…Powinno być one dobrze oświetlone, tak, aby nasz wzrok się nie męczył, abyśmy mogli wykonywać nasze czynności precyzyjnie i poprawnie, aby nie przygnębiał nas zbyt zimny kolor światła, aby nie męczyło nas zbyt wysokie lub zbyt niskie jego natężenie.

Let’s work – and sky is the limit …

Z tak opisanym zadaniem konkursowym przyjdzie zmierzyć się uczestnikom Konkursu Lampa OLED – oświetlenie miejsca pracy. Założeniem konkursu jest zaprojektowanie elementu oświetlenia związanego z miejscem pracy z wykorzystaniem nowoczesnej  technologii OLED. Może to być lampa, może to być detal związany z wystrojem miejsca pracy, może to być aranżacja świetlna całego pomieszczenia, albo miejsca pracy w plenerze, w lesie, na plaży, na lub w wodzie, w kosmosie.

Sponsorami nagród w Konkursie Lampa OLED są firmy: OLEDWorks,  Spot Light i Britop Lighting oraz firma Alfa Sosnowscy.

Od uczestników konkursu wymaga się, aby projekt był przygotowany w stopniu umożliwiającym realizację prototypu.

Prototyp nagrodzonego oświetlenia zostanie przygotowany i zaprezentowany podczas Międzynarodowych Targów Oświetleniowych w Warszawie podczas uroczystości ogłoszenia wyników i wręczenia nagród.

Karta zgłoszenia oraz warunki dostępne tutaj.

DO WYGRANIA ATRAKCYJNE NAGRODY

Dla zwycięzców konkursów przewidziane są nagrody pieniężne, a prace finalistów zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej podczas XXVI Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2018 w dniach 31 stycznia-2 lutego 2018r. w Warszawie.

Zgłoszenia wraz z dokumentacją należy dostarczyć w terminie do 29 grudnia 2017r. na adres: Agencja SOMA ul. Bronikowskiego 1, 02-796 Warszawa (liczy się data stempla pocztowego) z dopiskiem „RYTM ŚWIATŁA – nowe życie w starej ramie”/ „LAMPA OLED – oświetlenie miejsca pracy”.