Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego zaprasza studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej do wzięcia udziału w dwóch konkursach, „Rytm Światła – dom marzeń” oraz „Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystyki”.

karta zgloszenia_lampa oled
Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia-lampa oled
Potwierdzenie przyjęcia zgłoszenia-rytm światła
regulamin_lampa oled_lampa dla potrzeb rekreacji i turystyki
Rytm światła_dom marzeń_karta zgłoszenia
Rytm światła_dom marzeń_regulamin

Konkursy, „Rytm Światła – dom marzeń” oraz „Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystyki” skierowane są do studentów oraz młodych architektów i projektantów.

„Rytm Światła – dom marzeń” to konkurs, którego celem jest wykreowanie projektu domu  z wymyślonymi elementami krajobrazu, formy, struktur architektoniczno-przestrzennych. Konkurs zakłada  przedstawienie detalu architektonicznego lub szczegółu designerskiego, w którego kreowaniu kluczową rolę odgrywa ciekawy sposób oświetlenia światłem sztucznym lub światłem sztucznym i naturalnym. Ważna dla konkursu jest również analiza powiązań światła naturalnego i sztucznego z funkcją i formą  obiektu i jego otoczenia.

Konkurs ma na celu wyłonienie i wypromowanie młodych utalentowanych ludzi, którzy wyróżnią się nowatorskim i uwolnionym od rutyny podejściem do światła i opraw oświetleniowych. Organizatorzy konkursu celowo nie wskazują miejsca czy przestrzeni, w której dany projekt oprawy oświetleniowej ma być umieszczony, stąd tytuł konkursu „RYTM ŚWIATŁA…”, aby pozostawić uczestnikom jak najwięcej swobody i uruchomić ich kreatywność.

Sponsorem Konkursu jest firma KANLUX, której rozwiązania oświetleniowe należy zastosować przy projektowaniu i kreowaniu „domu marzeń”.

Nagrodzone prace zaprezentowane zostaną na wystawie pokonkursowej na Międzynarodowych Targów SWIATŁO 2019 w Warszawie w dniach 13 – 15 marca 2019 r.

„Lampa OLED dla potrzeb rekreacji i turystyki” –  to kreatywny projekt zakładający zaprojektowanie elementu oświetlenia związanego z rekreacją i turystyką, z wykorzystaniem nowoczesnej technologii OLED. Może to być lampa, może to być detal związany z wystrojem miejsca pracy, może to być aranżacja świetlna całego pomieszczenia, albo miejsca pracy w plenerze, w lesie, na plaży lub np. w wodzie czy kosmosie.

Od uczestników konkursu wymaga się, aby projekt był przygotowany w stopniu umożliwiającym realizację prototypu na jego podstawie. W projekcie, jako źródło światła, ma być wykorzystana innowacyjna technologia OLED – panele OLED firmy OLEDWorks.

Technologia OLED (Organic Light-Emitting Diode) jest najnowocześniejszą techniką wytwarzania światła i jest alternatywą dla oświetlenia LEDowego. Technologię tę znamy z najnowszej generacji telewizorów, teraz próbuje zagościć w świecie oświetlenia.

Panele OLED, ze względu na to, że świecą całą swoją powierzchnią pozwalają na zupełnie nowe możliwości konstruowania opraw oświetleniowych.
Prototypy nagrodzonych lamp zostaną zaprezentowane podczas Międzynarodowych Targów SWIATŁO 2019 w Warszawie w dniach 13 – 15 marca 2019 r.

Dla zwycięzców obu konkursów przewidziane są atrakcyjne nagrody pieniężne i nagrody rzeczowe.
Wyniki zostaną ogłoszone 13 marca 2019 roku na XXVII Międzynarodowych Targach ŚWIATŁO 2019 w Warszawie.

Wszelkich dodatkowych informacji na temat konkursu udziela Pani Elżbieta Dajer, sekretarz konkursów.
Kontakt: e-mail: elzbieta.dajer@agencjasoma.pl, tel: 22 649 76 69.