Opiekun naukowy Koła Naukowego EduArt: dr hab. Hanna Grzeszczuk-Brendel
Wydział Architektury
Politechnika Poznańska
Zarząd KN EduArt
Przewodnicząca: Martyna Rosmanowska
Sekretarz: Agnieszka Stachowiak

 

Koło Naukowe EduArt skupia studentów kierunku Edukacja Artystyczna na Wydziale Architektury – otwarte jest jednocześnie na wszystkich studentów Politechniki Poznańskiej. Idea jego założenia pojawiła się w początkach 2012 roku, a oficjalne Koło zostało założone w lipcu 2012 roku.

Obecne działania EduArtu

Koło naukowe EduArt to trzy sekcje artystyczne: malarsko-rysunkowa, fotograficzna oraz grafiki warsztatowej.

Od roku 2012 działalność rozpoczęła studencka Galeria Drewutnia, przy ulicy Ogrodowej 11. Realizowane są w niej wystawy dyplomów studentów Edukacji Artystycznej, wystawy podsumowujące rok akademicki, tematyczne, a także warsztaty .

EduArt współpracuje także z podmiotami zewnętrznymi. Jednym z nich jest chociażby Galeria Miejska Arsenał, która organizuje 9. Biennale Fotografii. KN EduArt w ramach współpracy realizuje konkurs fotograficzny, którego wynikiem będzie wystawa w trakcie wydarzenia. Inne projekty, w które między innymi angażował się EduArt to wystawa podsumowująca projekt AK30, Festiwal Kultury Komiksowej Ligatura, międzynarodowy projekt artystyczno-badawczy Dramat Wolności, czy festiwal kultury studenckiej Artenalia.

EduArt to także działalność uczelniana. Koło Naukowe organizuje warsztaty artystyczne, realizuje wydarzenia promocyjne, bierze udział w takich wydarzeniach jak Festiwal Nauki i Sztuki, Dziewczyny na Politechniki, Mała Noc Naukowców, czy Dzień Organizacji Studenckich i Kół Naukowych. Organizuje także ciekawe projekty, jak Dni Fotografii w roku 2015 czy konkursy, przykładowo “Politechnika Poznańska z Nowoczesności w Przyszłość” w tym samym roku.

EduArt daje ogromne możliwości samorealizacji. Poza istniejącymi sekcjami otwarty jest na nowe propozycje. Przyszłe działania na jakich się skupia to między innymi: wystawy dyplomów oraz wystawy pokonkursowe, warsztaty, szkolenia, wykłady, współprace (Arsenał, Kolektyw 1a, Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu, współprace wewnątrz uczelniane oraz projekty interdyscyplinarne).

Nie zamykamy się jednak na nowe pomysły i propozycje. Dołącz do nas i współtwórz Koło Naukowe EduArt!

Jeśli masz jakieś pytania, napisz do nas!
edu.art.drewutnia@gmail.com

Znajdź nas również na Facebooku:
www.facebook.com/kneduart
www.facebook.com/GaleriaDrewutnia

Oraz na stronie:
www.artystyczni.org

Jeśli jesteś zainteresowany działalnością w Naszym Kole, zapraszamy do wypełnienia formularza:
http://goo.gl/forms/oOXmjtjWE3