(13.09.2019)

XVI ogólnopolska konferencja naukowa z cyklu: MAŁE MIASTA – PRZESTRZEŃ, SPOŁECZEŃSTWO, GOSPODARKA

Konferencja organizowana przez Instytut Zagospodarowania Środowiska i Polityki Przestrzennej Uniwersytetu Łódzkiego oraz Katedrę Gospodarki Przestrzennej i Środowiskowej Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Konferencja odbędzie się w dniach 24-25 października 2019 r. w Uniejowie.

Komunikat – MAŁE MIASTA 2019

Karta Zgłoszeniowa – MAŁE MIASTA 2019

(25.01.2019)
Ogólnopolska Interdyscyplinarna Konferencja Naukowa ARCHITEKTURA MIASTA. DIALOG I DOŚWIADCZANIE

Serdecznie zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Interdyscyplinarnej Konferencji Naukowej ARCHITEKTURA MIASTA. DIALOG I DOŚWIADCZANIE poświęconej zagadnieniu architektury miasta jako przestrzeni dialogu i doświadczeń zmysłowych, która odbędzie się 5 kwietnia 2019 r. w Auli warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych przy Krakowskim Przedmieściu 5.

Organizatorem konferencji jest Wydział Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.
Do czynnego udziału w konferencji zapraszamy wszystkich zainteresowanych badaczy i naukowców zajmujących się zagadnieniem architektury miasta, formowania miejskich wnętrz publicznych, czynnych projektantów i wykładowców, artystów, młodych naukowców i doktorantów oraz studentów, jak również miejskich aktywistów. Jako wydarzenie towarzyszące konferencji planowana jest także wystawa posterów.
Wybrane referaty, zaprezentowane podczas konferencji, zostaną w pełnej formie opublikowane w monografii – recenzowanej publikacji naukowej.

Ostateczny termin przesyłania Zgłoszeń Uczestnictwa w Konferencji upływa 25.02.2019
Więcej informacji na stronie: www.architekturamiasta.asp.waw.pl
Adres e-mail do kontaktu: architektura.miasta@asp.waw.pl

(09.09.2018)
Międzynarodowa konferencja naukowa “Odpowiedzialna Urbanizacja”
Internationat Scientific Conference “Responsible Urbanization”

(13.04.2018)
I OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA NAUKOWA NOWE CENTRA MIAST METROPOLITALNYCH W POLSCE. URBANISTYKA A POLITYKA PRZESTRZENNA
komunikat III

(19.03.2018)
Konferencja Naukowa NOWE CENTRA MIAST METROPOLITALNYCH W POLSCE. URBANISTYKA A POLITYKA PRZESTRZENNA
W związku ze zbliżającą się I Ogólnopolską Konferencją Naukową NOWE CENTRA MIAST METROPOLITALNYCH W POLSCE. URBANISTYKA A POLITYKA PRZESTRZENNA,
organizowaną przez Wyższą Szkołę Techniczną w Katowicach, przesyłamy do wiadomości Komunikat II wraz z programem ramowym. Zainteresowane osoby prosimy o wysyłanie zgłoszeń poprzez formularz dostępny na stronie internetowej Konferencji: http://konferencje.wst.pl/index.php
komunikat II
plakat-20-21.04.2018

(08.09.2017)
Konferencja Małe Miasta 2017
Zapraszamy do udziału w XV ogólnopolskiej konferencji naukowej z cyklu: MAŁE MIASTA –  PRZESTRZEŃ, SPOŁECZEŃSTWO, GOSPODARKA, organizowanej przez Instytut  Zagospodarowania Środowiska i Polityki Przestrzennej Uniwersytetu  Łódzkiego oraz  Katedrę Gospodarki Przestrzennej i Środowiskowej  Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Konferencja odbędzie się w dniach 26-27 października 2017 r. w  Uniejowie.

Termin nadsyłania zgłoszeń to 10 października 2017 r.

http://kzsipp.geo.uni.lodz.pl/

(02.08.2017)
Konferencja “Miasto Polskie”
Instytut Projektowania Miast i Regionów na Wydziale Architektury Politechniki Krakowskiej wraz z Sekcją Planowania Przestrzennego Komisji Urbanistyki i Architektury PAN, Oddział w Krakowie i Towarzystwem Urbanistów Polskich, Oddział w Krakowie
serdecznie zaprasza na międzynarodową konferencję pt. „MIASTO POLSKIE” organizowaną w ramach cyklu konferencji nt. „Idea miasta, czas, miejsce, forma”.
Konferencja odbędzie się w dniach 26 – 27 październik 2017 r.
Miejsce konferencji: sala „Kotłowni” na terenie kampusu Politechniki Krakowskiej przy ul. Warszawskiej 24 w Krakowie.
Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej konferencji: https://www.facebook.com/Konferencja-Miasto-polskie-1381768215177659/

Karta Uczestnictwa

(07.02.2017)
Konferencja naukowa pt. “Dziedzictwo urbanistyczne w mieście przyszłości na przykładzie potencjałów innowacji i rozwoju Rzeszowa”.
Zakład Konserwacji Zabytków Wydziału Budownictwa, Inżynierii Środowiska i Architektury Politechniki Rzeszowskiej wspólnie z Komisją Urbanistyki i Architektury Polskiej Akademii Nauk Oddział w Krakowie w dniach 28 oraz 29 września 2017 roku organizują konferencję naukową pt.”Dziedzictwo urbanistyczne w mieście przyszłości na przykładzie potencjałów innowacji i rozwoju Rzeszowa”.
W trakcie planowanej konferencji omawiana będzie problematyka miast przyszłości w dwóch blokach tematycznych:

I Dziedzictwo urbanistyczne a potencjały rozwojowe miasta,
II Rewitalizacja zespołów urbanistycznych: problematyka, programy, projekty.

Wszystkie informacje zamieszczone są na stronie internetowej konferencji: www.rmp.prz.edu.pl

(03.02.2017)
Zaproszenie na warsztat – Architektura i Światło w Przestrzeni Publicznej

Po raz pierwszy w Polsce gościć będziemy Panią Susannę Antico – włoską architektkę i projektantkę oświetlenia, kreatorkę przestrzeni miejskiej przy wykorzystaniu światła, eksperta w zakresie wymagań zrównoważonego rozwoju, a także laureatkę wielu konkursów. za kompleksowe projekty oświetlenia wielu europejskich miast.

Pani Susana Antico to Prezes APIL (Italian Association of Lighting Professionals), członek IALD (International Association of Lighting Designers) i CLSF (Center for Lignocellulose Structure and Formation), professor SCHOOL OF ARTS w Gandawie (Belgia).

Tegoroczna tematyka warsztatu to: Architektura i Światło w Przestrzeni Publicznej.
23 marca Warszawa, centrum wystawowo-konferencyjne EXPO XXI przy ulicy Prądzyńskiego 12/14.
Spotkanie organizowane jest w ramach XXV Międzynarodowych Targów ŚWIATŁO 2017.
Patronat: Izba Architektów R.P.

Szczegółowy program spotkania:
9:30-10:15 Rola oświetlenia zewnętrznego w kreowaniu przestrzeni publicznej w otoczeniu
                       historycznej i współczesnej architektury z uwzględnieniem przestrzeni zielonych  – Eugeniusz Wierzbicki; Norlys
10:15-11:45 Wykorzystanie światła do kształtowania przestrzeni zewnętrznej nocą – Susanna Antico, Prezes APIL, członek IALD
11:45-13:00 przerwa na zwiedzanie Targów
13:00-14:00 Oświetlenie – ważne narzędzie komunikacji w przestrzeniach szeroko rozumianej sprzedaży (retail) Mikołaj Wierszyłłowski, czołowy polski projektant

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY.

REJESTRACJA

(30.01.2017)
IV FORUM PRZESTRZENIE MIEJSKIE ogólnopolska konferencja naukowa pt. “Miasto w Europie XXI wieku: wyzwania, oczekiwania, zagrożenia, potrzeby”
Rejestracja i informacje: http://www.forumprzestrzeniemiejskie.pl/.

(05.01.2017)
Konferencja naukowa pt. “Dziedzictwo urbanistyczne w mieście przyszłości na przykładzie potencjałów innowacji i rozwoju Rzeszowa”.
Komunikat nr 1

Międzynarodowa Konferencjia Naukowa „Urbanisation Once Again”

(11.10.2016)
ProREVITA 2016
Informacja prasowa
Bez nazwy-1prorevita-plakat-media