(09.11.2016)
Międzynarodowa Konferencja Naukowa COLOUR – CULTURE – SCIENCE
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w Międzynarodowej Konferencji Naukowej COLOUR – CULTURE – SCIENCE, organizowanej przez Akademię Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie w dniach 23-24 listopada 2016.

Tematyka konferencji koncentruje się wokół roli barwy w dyscyplinach takich jak: sztuki plastyczne, architektura, design, film, językoznawstwo, edukacja artystyczna i projektowa. Jak pisał w swojej książce “Kolor i Kultura” słynny autorytet w dziedzinie koloru John Gage “…kolor jest elementem doświadczenia prawie wszystkich ludzi, jednak artyści mają szczególny sposób widzenia koloru i szczególny sposób przedstawienia w formie dzieł sztuki tego, co zobaczyli”. Z tego powodu Akademia Sztuk Pięknych wydaje się najbardziej odpowiednim miejscem dla  konferencji o barwie. Jednak szeroki przegląd dyscyplin naukowych, reprezentowanych przez prelegentów, uzmysławia, jak interdyscyplinarnym zjawiskiem jest barwa i na jak wiele różnych sposobów może być analizowana.

W ramach konferencji odbędą się 4 sesje plenarne: COLOUR AND CULTURE, COLOUR AND DESIGN, COLOUR AND EDUCATION, COLOUR AND BUILT ENVIRONMENT oraz sesja posterowa.

Uczestnicy będą mieli możliwość wysłuchania prezentacji 33 prelegentów polskich oraz zagranicznych z krajów takich jak Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Francja, Włochy, Niemcy, Dania, Węgry i Iran. Językami konferencyjnymi są polski i angielski a wszystkie wystąpienia będą tłumaczone w sposób symultaniczny.

Szczegółowy program konferencji i formularz rejestracyjny są dostępne na stronie:

www.dzienbarwy.pl

Rejestracja uczestników kończy się 18 listopada 2016

Z poważaniem
KOMITET ORGANIZACYJNY CCS 2016
dr Bożena Groborz
dr Agata Kwiatkowska-Lubańska
dr Justyna Tarajko-Kowalska

(28.10.2016)
Zaproszenie na wydarzenie z pogranicza nauki i sztuki : OBIEKTONY w Centrum Nauki i Sztuki w Łodzi
plakatzaproszenia